czwartek, 21 listopada 2013

Dzień Życzliwości

Dziś mamy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na stronie http://www.wroclaw.pl/ znalazłam trochę info o tym wydarzeniu. A mianowicie coś takiego: Krótka historia Dnia Życzliwości we Wrocławiu


21 listopada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę Jom Kippur między Izraelem a Egiptem. Do dziś 21 listopada funkcjonuje jako dzień pod nazwą "World Hello Day". Zwyczaj podchwyciły inne kraje – dziś uroczystość obchodzona jest w 180 krajach i stanowi idealną okazję, aby zademonstrować chęć pokoju na świecie.
 W 2006 roku Biuro Promocji Miasta oraz wrocławskie uczelnie postanawiają zorganizować obchody Dnia Życzliwości i przeprowadzić ogólnopolską kampanię, w której promowana będzie… "życzliwość".
 Do współpracy zapraszamy wrocławskiego artystę Andrzeja Tylkowskiego, który współpracuje z nami do dziś, dodając temu świętu niezwykłego ciepła i humoru swoimi rysunkami.

Z tej oto okazji zamieszczam tutaj pocztówkę wyżej wspominanego artysty, którą posiadam w swoich zbiorach. Wszystkiego najlepszego i pozdrawiam :)

1 komentarz:

  1. Ciekawe święto , ładna pocztówka !
    I nawzajem ;)

    OdpowiedzUsuń