wtorek, 29 września 2015

Bożków


Zespół Szkół Rolniczych (dawny pałac z XVIII-XIX w.)

Pocztówka z 1983 roku

Ciekawe info: 

Pałac w Bożkowie bez wątpienia należy do najwspanialszych rezydencji na Dolnym Śląsku. Jeszcze w czasach PRL zachwycał przepychem, choć w jego wnętrzu mieściła się wówczas szkoła. Co jakiś czas pojawiają się informacje, że obiekt zostanie przekształcony w luksusowy hotel czy nowoczesne centrum konferencyjne. W mediach można było także przeczytać, że budowlą interesuje się książę Walii Karol. Niestety żadna z tych sensacji nie okazała się prawdą, a obiekt od dłuższego czasu niszczeje i popada w ruinę. Poznajcie smutną historię jednego z najpiękniejszych pałaców w Polsce. (źródło: http://turystyka.wp.pl/gid,15764646,kat,1036541,title,Bozkow-najbardziej-pechowy-palac-w-Polsce,galeria.html?ticaid=115a92 )
 Pałac w Bożkowie ma zdecydowanie pechową historię, ale czy jest najbardziej pechowym pałacem w Polsce? Z pewnością jest wiele obiektów, których los był znacznie gorszy... Przynajmniej ten splądrowany zagrzybiały i walący się pałac dalej stoi. :)

2 komentarze:

  1. Ten pałac jest piękny dzięki tym wieżyczkom, choć i zdjęcia wnętrz są urocze. Szkoda, że stoi w takim nie do końca ciekawym stanie, ale nigdy o nim wcześniej nie słyszałam.Muszę przeczytać dokładnie tę smutną historię.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na Dolnym Śląsku zamki zamki i pałace są rzeczywiście bajkowe. Chciałbym się tam wreszcie wybrać!

    OdpowiedzUsuń